Díky našim dlouholetým zkušenostem z koncertních pódií celého světa nabízíme několik edukačních programů pro děti i dospělé, skupiny i jednotlivce. Zažijete s námi spoustu zábavy, přátelství a nových zkušeností.

WORKSHOPY

Workshopy jsou vhodné pro sbory a vokální soubory. Pěvecké dílny trvají 60 – 120 min. během kterých Vám představíme práci vokálního souboru, hudební i nehudební předpoklady fungování sboru / souboru včetně přímého uplatnění v praxi. Důležitou součástí je také interakce tělesa se zpěváky Gentlemen Singers a poskytnutí zpětné vazby. Workshopy rádi tématicky zaměřujeme na interpretaci staré hudby, soudobé hudby, českých skladatelů, českých a moravských lidových písní a interpretaci populárních písní.

MASTER CLASS

Odborně zaměřené kurzy jsou vhodné pro studenty vysokých škol, pěvecké sbory, vokální soubory, ale i pro individuální zájemce z řad zpěváků, sbormistrů, dirigentů a učitelů hudební výchovy. Délka kurzů je nejčastěji 1 – 3 dny dle požadavků. Cílem je praktický nácvik a práce na vybraných skladbách, které jsou vhodně vybrány s ohledem na zaměření master class. Během kurzů se pracuje s jednotlivými hlasovými skupinami. Výsledkem je zpravidla vystoupení pro veřejnost. Master class jsou po vedením našeho uměleckého vedoucího a několika dalších členů Gentlemen Singers. Vhodné je kurzy zaměřit podobně jako workshopy na interpretaci staré hudby, soudobých skladatelů, českých skladatelů nebo populárních písní.

VÍKENDOVÁ ŠKOLA

Víkendový pobyt vokálního souboru / sboru nebo individuálních zájemců, zpěváků, sbormistů, dirigentů, učitelů apod. s Gentlemen Singers. Škola začíná zpravidla v pátek a končí v neděli odpoledním koncertem pro veřejnost. Během této víkendové akademie je kladen důraz na zkvalitnění jednotlivých hlasových a interpretačních dovedností. Součástí kurzu je konkrétní rozšíření vzdělání u profesionálů, kteří s námi během více jak deseti let spolupracovali, nebo spolupracují. V rámci víkendové školy je účastníkům zajištěno ubytování i stravování v místě konání vč. společné večeře s Gentlemen Singers.

VZDĚLÁVACÍ KONCERTY

Klasikou každého uměleckého tělesa jsou koncerty pro školy. Náš soubor se na těchto koncertech, které jsou vhodné pro I. stupeň základní školy až po studenty středních škol, gymnázií, hudebních škol a vysokých škol, snaží netradiční formou představit zpěv a všechny jeho podoby vč. jednotlivých hlasových dovedností. Samozřejmostí je interpretace ruzných stylů hudby od gregoriánského chorálu po současnost. Obvyklá délka koncertů je od 45 do 60 min.

HUDEBNÍ DÍLNA PRO NEJMENŠÍ

V dílnách pro naše nejmenší se s našimi asistenty, kteří se specializují na výchovu dětí předškolního věku, věnujeme poznání hudby ruznými formami hry a zábavy. Děti aktivně zapojujeme do tvorby hudby a interpretace. Během 45 min. si děti sami vyzkoušejí mnoho různých rytmických i melodických nástrojů.

 

Detaily, náplň a podmínky jednotlivých dílen, koncertů a master class vám rádi zašleme. Pro další informace neváhejte kontaktovat přímo pana Richarda Uhlíře na uhlir[a]gentlemensingers.cz.

Fotografie z workshopů